مرجع مقالات رسمی لوازم آرایش مرجع مقالات رسمی لوازم آرایش .

مرجع مقالات رسمی لوازم آرایش

تولید رژلب طبیعی و خوشرنگ در منزل و آن هم با مواد بسیار طبیعی

بهترین مارک رژ لب


تولید رژلب طبیعی و خوشرنگ در منزل و آن هم با مواد بسیار طبیعی و در دسترس، علاوه بر اینکه یک عمل شادی بخش و مشغول کننده میباشد، حقیقتا میتواند شمارا به سالمی نزدیک نماید. اضافه رژلب‌های جانور در بازار به جهت کاربرد برخی از فلزات در تولید آن ها، بسیار پرضرر می باشند و خوب میباشد که با به کارگیری از یک رنگ دهنده طبیعی مانند چغندر، لااقل از خرید رژلب قرمز رنگ بی‌نیاز گردید. پس با زیبامون دات کام یاور باشید تا فرمان ایجاد آن را بیاموزید، خیلی هم بی آلایش میباشد!

 

یادگرفتن ایجاد رژلب طبیعی و خوشرنگ با چغندر
مواد ما یحتاج برای ایجاد رژلب:
1/2 قاشق چایخوری موم طبیعی

یک قاشق چایخوری کره کاکائو طبیعی

یک قاشق چایخوری روغن نارگیل

1/2 قاشق چایخوری پودر چغندر

تیوب بالم لب یا این که هر محیط حفظ کننده دیگر

 

 

 

شیوه تهیه و تنظیم:
کره کاکائو، روغن نارگیل و موم را به طریق بنماری (آنها را هم راستا قابل حرارت بریزید و روی یک قابلمه آب در درحال حاضر جوش قرار دهید) ذوب نمایید. پس از اینکه به طور کامل قابل انعطاف و ذوب شدند، مخلوطشان فرمایید و آن‌گاه پودر چغندر را به آن بیش تر فرمائید تا تماما در یکدیگر ادغام شوند، ولی میتوانید تمام مواد را در بالا با یکدیگر ترکیب نمائید، ولی چنانچه به نوبت باشد بهتر به خورد هم میروند. درحال حاضر مواد را در تیوب بالم لب یا این که محیط‌ای که در لحاظ دارید بریزید.

بعداز سرد شدن آن، می توانید آن را به کار گیری فرمائید. این معیار مواد، برای 2 قوطی بالم لب کافی میباشد، ولی میتوانید مقدار آن را بیش تر نمایید و تعداد بیشتری تهیه و تنظیم فرمایید، چون تا 3 ماه می توانید آن را محافظت نمایید.

برای تنظیم پودر چغندر، میتوانید چغندر را به صفحه‌های نازک برش بزنید و آنها‌را در یک سینی کنار یکدیگر بچینید و تعدادی روزی بگذارید تا به طور کامل کم آب شود و آن گاه آن را به پودر تبدیل فرمائید.

 

 

 

 

 

یک سری نکته حائض اهمیت:
1. روغن نارگیل، کره کاکائو و موم، اساس این رژلب را تشکیل میدهند که با تغییر تحول اندازه‌های آن ها، میتوانید جور رژلب را تغییر تحول دهید. به عنوان مثال در‌حالتی که روغن نارگیل را اضافه نمائید، رژلب درخشان‌تری به دست خواهید آورد و در شرایطی که موم را بیش تر فرمائید، رژلبتان ماندگاری و سفتی بیشتری خواهد داشت، ولی بافت آن اضافه به بالم لب شباهت خواهد داشت.

 

2. می توانید پاره ای روغن نعناع یا این که اسطوخودوس هم به مواد نخستین بیش تر فرمائید تا رژلب عطر خیر بگیرد و همینطور نرمی و لطافت بیشتری به لب‌ها بدهد.

 

3. پودر چغندر در تولید رنگ خیلی مهم میباشد، هرچه این پودر تیره‌خیس باشد؛ رنگ آن توانمند‌خیس و قرمزتر و هر چه پر‌نور باشد، رژلب به رنگ صورتی گرایش داراست. می توانید از آب چغندر هم استعمال نمایید، ولی رنگ رژلب پر‌نور‌خیس خواهد شد. به‌این فیس که چغندر را در میکسر بریزید و یا این که آن را با هاون له فرمائید آن‌گاه عصاره و آب بیرون گردیده از آن را بگیرید و مقداری در ماکرویو حرارت دهید تا از خامی درآید. یا این که اینکه آن را به عبارتی نخستین با موم و مواد دیگر ادغام نمائید تا حرارت ببیند.

 

4. در صورتی نیاز دارید که رژلبتان خواص معالجه هم داشته باشد، به جای کره کاکائو، مقداری روغن ویتامین E یا این که گلیسیرین به مواد بیشتر نمایید. در فیس به کار گیری از روغن ویتامین E، بایستی رژلب را در اندازه معدود تنظیم نمائید و آن را به مقطع طولانی محافظت نکنید.


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۴۹:۳۳ توسط:حامد موضوع: نظرات (0)